18-20.01.2021 – Warsztaty Plastyczne

„Obrazek, który dziecko rysuje czy maluje
jest czymś więcej niż bazgraniem na papierze;
w chwili tworzenia stanowi on wyraz

całej osobowości dziecka”

 

Pszczółki z wielką radością przygotowywały niespodzianki dla Babci i Dziadka. Bardzo cieszyły się, że wręczą Im wykonane przez siebie prezenty. Dzieci rozpoznawały swoje zdjęcia, które zostały naklejone na magnesy z notatnikiem i wyszukiwały najpiękniejsze serduszka, którymi je ozdabiały. Miały nadzieję, że właśnie takie serduszka spodobają się Dziadkom! Pszczółki wykonały również doniczki z kwiatkami. Wykonując ten obrazek odbijały swoją małą rączkę pomalowaną na zielony kolor, a po wyschnięciu doklejały kolorowe, piankowe kwiatki. Wszystkie prezenty zostały zapakowane w torebki, na których dzieci narysowały dla swoich bliskich serca oraz podpisały się ( z małą pomocą 🙂

Dzieci z najmłodszej grupy włożyły w wykonanie prezentów całe swoje serduszka, więc mamy nadzieję, że swoim Babciom i Dziadkom sprawiły wiele radości. (H.P.)

Z okazji zbliżających się świąt Dziadka i Babci, wszystkie Żabkowe wnuki i wnuczęta ochoczo zabrały się za robienie niespodzianek dla swoich ukochanych Babć i Dziadków. W wirze pracy z przedszkolnych półek posypały się: nożyczki, pędzle, farby, pastelowe kredki, kleje, kolorowe wstążeczki, serduszka i … mnóstwo innych, jakże bardzo potrzebnych drobiazgów do dekoracji! Małe ale pracowite rączki, przy pomocy Pań, wykonywały z miłością i czułością prezenty – laurki dla Babć i Dziadków. Dzieci robiąc kolorowe laurki, tworzyły własne i unikalne kompozycje, mieszały i tworzyły nowe barwy. Z ogromnym zapałem zapałem przyklejały na laurki kwiaty, grzybki, serduszka. Z tej okazji Żabki skomponowały również specjalną „Herbatkę dla Babci i Dziadka”, odmierzając (bardzo uważnie!), unikalny skład pachnący różami i świętami.
A wszystko po to, by wyrazić jak bardzo Babcia i Dziadek są ważnymi osobami w ich życiu i jak bardzo
ich kochają, potrzebują i szanują. (B.K.K.)


„Moja Babcia i Mój Dziadek to wspaniali są Dziadkowie…” – przez cały tydzień ten refren radośnie rozbrzmiewał u Jeżyków. Dzieciaki przez kolejne dni przygotowywały dla swoich Kochanych Dziadków upominki. Dla Babci zrobiły kolorowy lampionik, bo Babcia jest jak płomień świecy, który ogrzewa serce Miłością, a dla Dziadka ramkę z serduszkiem, bo Dziadek wspiera obecnością i również ogrzewa Miłością. Gdy Dzieci pakując prezenty wypowiadały imię swojej Babci i Dziadka, na buziach rozlewał piękny uśmiech, a oczy zdradzały radość serca. Przepiękny widok proszę Państwa. Cały tydzień wypełniony był opowieściami o Babciach i Dziadkach: o smakołykach, które robią dla wnucząt, o niespodziankach, które chowają w kieszeni, o spacerach, na które zabierają i można się wtedy nie spieszyć, o tym jak spełniają marzenia, jak tęsknią, wypatrują, wyczekują, częstują, jak patrzą i cieszą się, że wnuki pięknie rosną… Rozmawiając o Babci i Dziadku Jeżyki odkryły, że „jesteśmy ze sobą połączeni i nigdy się to nie zmieni”. Jedna Jeżynka powiedziała: Proszę pani dziś jest najlepszy dzień w moim życiu, przyjeżdża do mnie Babcia, ja ją uwielbiam, a ona uwielbia mnie…

PS. W morzu tej miłości STO LAT! Jeże musiały zaśpiewać natychmiast, żeby poleciało do Dziadków najszybciej na świecie, absolutnie nie czekając na gitarę…. 🙂 Moje Kochane Jeżyki odkryły, że miłość nie może czekać, nawet, gdy uszy trochę bolą 🙂 (M.Sk.)