2019.10.22 – Przedszkolne Koło Caritas

Dziś w naszym Przedszkolu odbyła się wielka uroczystość. Powołaliśmy do życia pierwsze w Archidiecezji Poznańskiej „Przedszkolne Koło Caritas”.
Na co dzień nasze Przedszkole zapewnia dzieciom radosny rozwój, wychowanie w wartościach chrześcijańskich, profesjonalną opiekę i edukację. Od dziś w sposób ukierunkowany, poprzez Przedszkolne Koło Caritas, nasze przedszkolaki będą pogłębiały naukę miłości do bliźniego, wrażliwości na potrzeby innych i wielu wartości, które zaprocentują w przyszłości. Idea Przedszkolnego Koła Caritas ma pobudzać duchowe potrzeby dzieci. Koło jest organizacją dziecięcą wspieraną przez rodziców i opiekunów, działającą na terenie Przedszkola pod nadzorem Dyrekcji, włączającą się w działalność charytatywną, opiekuńczą i wychowawczą prowadzoną przez Caritas Poznań.
Podczas dzisiejszej uroczystości, dzieci wystawiły piękną opowieść o małym chłopcu – Mikołaju, który żyjąc dawno temu, rozdał wszystko co posiadał – rozdał ubogim i potrzebującym. Tak żył, że po śmierci został ogłoszony świętym.
My również chcemy poprowadzić nasze dzieci ku świętości, dlatego jako patrona dla naszego Przedszkolnego Koła Caritas obraliśmy właśnie św. Mikołaja B-pa z Miry.

Swój występ dzieci zakończyły słowami: „I my także, jak Mikołaj, dawać coś od siebie chcemy, więc Przedszkolne Koło Caritas do życia dziś powołujemy”. Niech chęć pomagania towarzyszy nam każdego dnia…

A. Graj