19.03.2021 – Nabożeństwo Drogi Krzyżowej

W miniony piątek Drogę Krzyżową w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia poprowadziły dzieci z grupy „Żabek”. Dzieci były bardzo przejęte niesieniem krzyża, od stacji do stacji i wspólnym śpiewaniem pieśni „Na drodze Cię Jezu spotykam…”. Wcześniej, jeszcze w sali naszego przedszkola, kiedy oglądały obrazy poszczególnych stacji Drogi Krzyżowej, zadawały bardzo trudne pytania. Dlaczego tak się stało? Kto to zrobił? Pytały o chustę, o Weronikę, o Szymona, o rzymskich żołnierzy. Dlaczego tak się śmiali z Pana Jezusa? Dlaczego bili, popychali i szarpali podczas drogi? Co to znaczy „z szat obnażony” i dlaczego grób Jezusa jest taki inny?… – „jak studnia z kamieniem”.
Nasze już niemałe Żabki, zadawały bardzo trudne, a zarazem mądre pytania. Starały się zrozumieć jak najwięcej z tej wielkiej tajemnicy Boga, który ukochał swoje stworzenia bez granic. W czasie naszej Drogi Krzyżowej, dzieci swoimi wrażliwymi sercami starały się być jak najbliżej umęczonego Pana Jezusa i jak najmocniej pomóc, w dźwiganiu ciężkiego krzyża.

Dziękujemy serdecznie wszystkim Rodzicom za uczestnictwo w Drodze Krzyżowej,
a szczególne podziękowania kierujemy dla Pani Ani (mamy Arturka z naszej grupy oraz Huberta, już absolwenta „Promyków”) za muzyczne wsparcie :-).
p. Ania i p. Beata