23.04.2021 – Światowy Dzień Książki u Jeżyków

Jako, że wydanie książki to przedsięwzięcie długotrwałe i czasochłonne Jeżyki nadal oczekują na wydanie swojej! Niemniej z radością już załączamy projekt unikatowej książki, która niebawem zostanie złożona.
Zdradzę również nieco z procesu twórczego!
Jeżyki dość często siadają w kręgu i snują wspólną opowieść zaczynając od słów dawno, dawno temu… Pewnego dnia… Raz po raz muzykują i dodają do niej ścieżkę dźwiękową. Tym razem jednak dopowiadały swoją część z większym przejęciem oraz po głębokim namyśle, nie zważając na podpowiedzi innych! (Nawet sugestie redaktora były tym razem przyjmowane z dużą rezerwą!) A wszystko na myśl, że tym razem opowiadanie nie będzie ulotne! Bo przecież dziś tworzymy wspólną książkę! A każdy Jeżyk do swego fragmentu narysuje ilustrację!
Redaktor był zadziwiony! Tym razem jego ukochani narratorzy nie czynili słownych i wielowątkowych dowcipów oraz niespodziewanych zwrotów akcji! Gdy zapadła przedłużającą się cisza podpowiadał: „a może jeżyk kogoś spotka? I tu promienny uśmiech kolegi od pióra z proponowaną dalszą narracją – „i może się zakocha?”. Na co dziewczynki zareagowały z entuzjazmem, a chłopcy z rezerwą lub zamyśleniem. Zostało jednak na tym, że jeżyk kupił domek nad jeziorem.. kto wie, może najpierw chciał się ustatkować, a dopiero potem założyć rodzinę?
Przed rysowaniem jeden z narratorów zapytał: „proszę Pani, a ile będzie kosztowała nasza książka?”, a usłyszawszy odpowiedź: „nie będzie jej można kupić, to będzie jedyny egzemplarz, który będzie można wypożyczyć z naszego przedszkola” ucieszony powiedział: „O! To ona będzie za darmo!”.
Zatem prezentujemy właśnie tę bezcenną książkę! Milej lektury oraz odczytywania treści zawartych w ilustracjach! Tekst jest bowiem tylko zapowiedzią tego, co skrywają rysunki!

Książka Jeżyków – Historia Jeżyka