25.03.2021 – Dzień Żaby

Nadszedł wyczekiwany Dzień Żaby! Już od wczoraj żabkowe Promyki ogłaszały szepcząc z przejęciem na ucho: „Proszę Pani! Jutro jest zakaz dla bocianów! Jutro Żabki mają występ!”.
Jako się rzekło w dniu następnym przedszkole zamieniło się w zieloną strefę relaksu. Wchodząc do szatni dzieci mogły rozszyfrowywać tajemnicze przesłanie umieszczone na drzwiach. Widząc przybywające Żabki w tak wielu odcieniach zieleni w sercach Promyczków zrodziło się radosne oczekiwanie!
Gdy już nadszedł czas spotkania, na widowni zapadała głęboka cisza i zerkanie za kulisy, do żabkowej sali… naraz usłyszeliśmy śpiew: Kiedy Wiosna przyjdzie do nas, roześmiana i wesoła! Razem z wiosną wszystkie Żabki zaśpiewają tak… rech, rechu, rech!
Mimo zakazu bociany przyleciały, a to za sprawą niesfornej żaby, która nie słuchała mamy! I tak Żabki  śpiewająco przypomniały morał znany, że trzeba zawsze słuchać mamy! Potem z żartobliwą lekkością zainscenizowały wiersz  o chorej żabie, której porady doktora nie wyszły na dobre. Jakaż pomysłowość i figlarność w rekwizytach!
Po części artystycznej, z zamiłowania do skakania żabki zorganizowały dla pszczółek i jeżyków sportowe wyzwania! Pszczółki rzucały do celu,  natomiast Jeżyki żabimi skokami przemierzyły ścieżkę ułożoną ze śladów rąk i stóp. Na koniec przedstawiciele grup pomogły żabkom wskoczyć do stawu!
Dziękujemy Żabkom i Żabkowym Paniom za tak piękne chwile razem spędzone! Teraz wyczekiwać będziemy Dnia Pszczoły!

Magdalena S.