26.11.2020 – Przedadwentowy bal listopadowy

Przed nadchodzącym Adwentem, tym pięknym czasem wyciszenia i oczekiwania mieliśmy w Przedszkolu Bal. W dni poprzedzające to wydarzenie dało się słyszeć rozmowy Dzieci, w których dzieliły się swoją radością oraz pomysłami na stroje. Słyszałyśmy, że w ten czwartkowy poranek nawet te Promyczki, którym trudno wstać, wyskoczyły z łóżeczek, by czym prędzej przybyć na bal!

A co się działo w każdej z sal?

Dla Pszczółek był to pierwszy wspólny, przedszkolny bal! Dzieci miały piękne przebrania. Na bal przyszli Piraci, Strażacy, Rycerze, Księżniczki, a nawet Pszczółka. Można było spotkać wiele różnych bajkowych postaci. Każdy z radością przedstawił się i zaprezentował swoją postać. Już od samego rana dzieci bardzo cieszyły się na wspólną zabawę. Jak tylko usłyszały muzykę, od razu ruszyły do tańca. Tańczyli w małych kółeczkach z wielką radością, zupełnie tak jakby byli już na niejednym balu! Pszczółkom udało się nawet zatańczyć na małej kartce papieru. Po kilku tańcach dzieciom zmęczyły się nóżki, więc bawili się przez chwilę przy muzyce siedząc w kole i zgadując do kogo zawędrowała papierowa kula. Zabawili się także w poszukiwaczy skarbów. Udało im się znaleźć „słodki skarb”, który zjedli na balowym „bankiecie”. Po zakończeniu zabawy dzieci już planowały kim będą na kolejnym balu! (Pani Hania)

Na bal u Żabek przybyło wiele ciekawych postaci była u nas Pani Wiosna cała w kwiatach wyglądająca jak wróżka, chyba na przekór listopadowej aurze 😊, byli również wspaniali Rycerze, Księżniczki, Myszka Miki, filigranowa Baletnica, mieliśmy przedstawiciela Psiego Patrolu, aż dwóch Spidermanów !!! wyrzucających w przestrzeń swoje pajęczyny, pojawił się też Król w zielonym płaszczu, nie zabrakło przedstawiciela Inspekcji Budowlanej wraz z kontrolerem MPK, zaszczycił nas także swoją obecnością Pirat w czerwonym fraku. Na Balu byli również przedstawiciele Policji wraz z Wojska, ale przybyli całkiem pokojowo nastawieni, widziano również prawdziwego Indianina z pióropuszem.

Na balu, jak obyczaj nakazuje, były zabawy i tańce, tym razem z listopadowymi atrybutami – liśćmi, były też zawody w za dużych butach, zabawy na orientację i wyczucie muzycznego taktu. Cała zebrana grupa (jakże różnych postaci) bawiła się zgodnie i z zachowaniem etykiety balu. Był też poczęstunek dla gości – jak to na dobrych balach bywa. 😊
(Pani Ania)

Jeżyki już w środę rozpoczęły przygotowania – ułożyły muzyczną listę życzeń. Każdy więc na balu mógł usłyszeć swoją ulubiona piosenkę! Zdaje się, że najwięcej radości było przy tej o Kosmosie! (https://www.youtube.com/watch?v=yxVMhKt-cvI) Całość dopełniły różnorodne stroje, o których Dzieci opowiedziały oraz zabawy taneczne. Była też przerwa na małe co nieco. Jeżyki najchętniej tańczą swobodnie, choć niektóre mają też ogromny talent do układów tanecznych! Już czekamy na bal noworoczny! (Pani Magda)

Ps. Niektóre Starsze Promyki były zasmucone, że nie bawiliśmy się razem… kto wie… może w Nowym Roku już będziemy mogli? To będzie jedna z naszych adwentowych intencji!