Bajki u Pszczółek – czytane przez Rodziców

Czytanie bajek przez Rodziców.

            W najmłodszej grupie terminarz czytania bajek przez Rodziców wypełniał systematycznie. Od początku trwania spotkań i czytania bajeczek,  cieszyły się one w Pszczółkach  dużą  obustronną  radością i … niecierpliwością ze strony dzieci – kiedy to moja mama lub mój tata przyjdzie z bajeczką do przedszkola?
Pszczółki gościły Rodziców prawie codziennie. Zdarzało się nawet, że dwa razy w ciągu jednego dnia pszczółkowe progi przekraczali Rodzice z bajeczką pod pachą. Dzieci aktywnie pomagały w ich wyborze i już zanim Rodzic przyszedł na spotkanie, pozostałe dzieci wiedziały jaką bajeczkę ze sobą przyniesie. Podczas tych spotkań Pszczółki wysłuchały wiele ciekawych opowieści i obejrzały nawet dwa teatrzyki kamishibai, czyli opowieści ilustrowane na papierowych kartach w oprawie małej, drewnianej sceny.
Te kilka minut spędzonych przez Rodziców na czytaniu bajki to z pewnością wspomnienia na kilka lat. Zasłuchanie dzieci i wielka radość własnego dziecka to najlepsze podziękowanie dla Gości. Jakby opisać to językiem bankowym, to jedna z najlepszych inwestycji – co najmniej kilka lat w pamięci za kilka minut 🙂 Plus oczywiście kilka pamiątkowych fotografii 🙂
Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy odwiedzili Pszczółki i zapraszamy znów za rok!