Informacje i ankiety

Drodzy Rodzice,
Dla tych z Państwa, którzy nie mogli być obecni na zebraniu, nauczycielki grup przygotowały wiadomości w formie mailowej.
Po zebraniu opinii rodziców z wszystkich grup, przychylamy się do propozycji, aby zbiórkę artykułów plastycznych połączyć z jałmużną wielkopostną i przeprowadzić tę akcję w marcu.

Dziękujemy za wszystkie sugestie i opinie wyrażone w ankietach.
Z ankiet wynika, że dzieci lubią chodzić do naszego przedszkola. W czasie pobytu w Promykach, najczęściej preferują zabawy i zajęcia ruchowe, muzyczne, plastyczne i przyrodnicze. W Państwa ocenie przedszkole podejmuje działania odpowiednie do potrzeb dzieci, a nasza inicjatywa do organizowania zajęć edukacyjnych uzyskała dwie najwyżej punktowane odpowiedzi, z ogromną przewagą oceny najwyższej. Zdaniem Państwa, zajęcia te są dostosowywane do potrzeb i możliwości dzieci, z czego ogromnie się cieszymy. Niemalże wszyscy rodzice zauważają wpływ zajęć przedszkolnych na rozwój zainteresowań i uzdolnień swojego dziecka. Cieszymy się, że jakość usług świadczonych przez naszą placówkę oceniliście Państwo na dwóch najwyższych poziomach, tu również z przewagą najwyższego.

Dziękujemy za wszelkie sugestie dotyczące tego, co możemy udoskonalić. Wszelkie propozycje dotyczące oferty edukacyjnej przedszkola rozważymy i, jeśli będzie to zgodne z obowiązującymi przepisami, wcielimy w życie. Większość rodziców pisała o utrudnionym kontakcie z nauczycielami, wyrażając obok zrozumienie faktu, że cały czas działamy w warunkach reżimu sanitarnego. Musicie Państwo wiedzieć, że nam kontaktu z Wami również brakuje! I brakuje nam także wszelkich działań, które jeszcze w ubiegłym roku podejmowaliśmy, a których dziś (ze względu na epidemię i ciążące na nas wytyczne) po prostu nie możemy robić. Niemniej jednak, myślę że warto zwrócić uwagę na fakt, iż do tej pory (zachowując obecne standardy pracy) udało nam się pracować nieprzerwanie od czerwca. Żadna grupa nie musiała przebywać na kwarantannie. To zaleta obostrzeń, jednak rozumiemy też tę drugą stronę medalu – tęsknotę za normalnością.

W ankiecie zamieściliśmy również pytanie o konto na profilu Facebook, jednak zdecydowana większość z Was nie jest nim zainteresowana. Mimo to, zdecydowana większość z Państwa stwierdziła, że jeśli takie konto powstanie wyrażą zgodę na publikację zdjęć i filmików ukazujących życie przedszkolne, niektórzy rodzice wybrali dodatkowo opcję zgody na publikację jedynie ujęć całej grupy.

W odniesieniu do usługi cateringowej, stwierdziliście Państwo, że proponowane menu jest wg Was urozmaicone. Wskazaliście, że dzieci dzielą się z Wami informacjami o tym, co im smakuje, a co nie. W Państwa opinii dzieci chętnie spożywają posiłki w przedszkolu. Wszelkie sugestie w zakresie usługi cateringowej zostaną przekazane do Cuda-Garnków, by i oni mogli podnosić jakość swojej pracy. W ubiegłym tygodniu przesłaliśmy do naszej kuchni listę z podziałem posiłków na ulubione i najmniej lubiane przez dzieci.
Dziękujemy za moc miłych słów i wszelkie podziękowania z Państwa strony 🙂

Z pozdrowieniami,
Dyrektor Przedszkola
Agnieszka Graj