Jubileusz 10-lecia Przedszkola

„Lat już 10 na Piątkowie”….. tak zaczyna się historia naszego Promykowego przedszkola – miejsca wyjątkowego, gdzie sprawy Boże i sprawy ludzkie pięknie się ze sobą splatają, do którego co rano biegną uśmiechnięte, szczęśliwe dzieci, i  które wracają do domu pełne dobrych wspomnień, pomysłów i czystej dziecięcej radości.
Na uroczystość zaprosiliśmy Ważne dla nas Osoby, Naszych Przyjaciół, Kochanych Rodziców i cały świat, bo jak człowiek ma urodziny, to chce swoją radością i wdzięcznością obdarować cały świat, a największym prezentem są Goście. Rozpoczęliśmy od wdzięczności, Temu, który to wszystko nam dał i co rano wysyła promyk słońca każdemu człowiekowi. „Dziękuję Ci Panie Boże za to życie, które dałeś mi, hojny jesteś tak, stworzyłeś dla nas ten piękny  świat…”,  a dużą częścią tego naszego świata jest właśnie przedszkole Promyki. Dziękujemy Ci Panie Boże za Tych wszystkich, którzy tworzyli i tworzą to miejsce dla nas.
Potem chcieliśmy opowiedzieć chociaż trochę o naszych przygodach w Promykach, wybór był bardzo trudny, a całość zajęłaby kolejne 10 lat, zwłaszcza, że każdy chciał opowiedzieć, swoją historię, nawet gdyby brzmiała: „uwielbiam moje przedszkole”!, albo „nie wiem czemu rano chcę zostać z Rodzicami, a po południu, nie chcę iść do domu!”.  Zatem postanowiliśmy przede wszystkim wytańczyć i wyśpiewać naszą wdzięczność. Nie udałoby się nam, gdyby nie pomoc Dużych Promyków, ich muzycznych talentów i zapału. Dzięki nim świat tańczył i śpiewał z nami, a Goście czuli się jak na prawdziwym plenerowym koncercie. Dziękujemy Duże Promyki! Niesiecie ludziom radość, a my uczymy się od Was.
Od czasu do czasu wspominaliśmy najważniejsze wydarzenia, najważniejszych ludzi, najradośniejsze chwile, ale tak na co dzień w naszym przedszkolu wszyscy i wszystko jest ważne, że kosmos nie ma końca, że mucha wleciała do sali, że dobry obiad, że ktoś się uśmiechnął, a ktoś zapłakał, że ktoś komuś podziękował, a ktoś usłyszał przepraszam… Tu królują ważne sprawy Małych Ludzi, a ważność spraw rodzi się w sercu człowieka.
Ten dzień był dla wszystkich pełen niespodzianek. Na scenie pojawił się Arcybiskup Gądecki, błogosławiąc Promyki i biskup Balcerek częstujący Dzieci cukierkami. Cieszyliśmy się bardzo, że pomimo natłoku spraw zdołali do nas dotrzeć i ku zdziwieniu wszystkich Obaj wyglądali bardzo, bardzo młodo, prawie jak przedszkolaki :). A na koniec występu dostaliśmy niespodziankę od Pan Boga – niczym błogosławieństwo z Nieba dla Promyków i wszystkich Gości spadły na nas krople orzeźwiającego deszczu, zabawnie kropkując nasze piękne stroje. Pan Bóg lubi robić niespodzianki, zupełnie jak przedszkolaki :).

Każdy z nas zmęczony, ale bardzo szczęśliwy zaczyna pierwszy dzień drugiego 10-lecia pragnieniem wyszeptanym na ucho Panu Bogu, żeby  „Twym Promykiem być, radość, miłość nieść wszystkim ludziom”, bo każdy dzień to dar, który może być urodzinami DOBRA, tak jak pewnego dnia dawno, dawno temu urodziło się dobro, które nazwano Przedszkole Promyki i to wcale nie bajka…

Marianna Skorlińska

P.s.
1. Zdjęcia z uroczystości można zamawiać do środy włącznie – 23.06.2021r.
2. Jubileuszowy film otrzymacie Państwo w prezencie od przedszkola 🙂

Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i pomoc przy organizacji 10-lecia:
– Zespołowi muzycznemu „PromSmyczkom” 😉
– Mamom, które podszyły stroje dziecięce
– Radzie Rodziców
– Panom, którzy pomogli nam rozstawić, a następnie zebrać krzesła
– Rodzicom, którzy zebrali dekorację
– Mamom, które pomogły przebierać dzieci po występie
– Rodzicom, którzy objęli funkcje liturgiczne
Kochani, wiemy, że bez Waszej pomocy, ten dzień nie mógłby się odbyć…
Dziękujemy także w imieniu dzieci 😉 za tak liczne przybycie całych rodzin, udział w Eucharystii i oklaski podczas występu…