Wydarzenia w grudniu

  1. 27.11.2020r. Kalendarz Adwentowy – dzieci otrzymają Kalendarz Adwentowy „Boski Adwent” przygotowany przez Caritas Poznańską. Oprócz tradycyjnych mini czekoladek, każde okienko posiada zadania do wykonania dla dzieci lub informacje pogłębiające wiedzę na temat Adwentu i Bożego Narodzenia.
  2. 29.11-24.12.2020r. Rekolekcje Adwentowe dla dzieci – zorganizowane przez Oddanie33.pl – przez Maryję do Jezusa. W dzieło to włączają się: Miłujcie się, ksiądz Teodor z Teobańkologią, Wojownicy Maryi, Kecharitomene i wiele innych. W dni powszednie dzieci uczestniczą w rekolekcjach w Przedszkolu, w weekendy – w domu. Rekolekcje będą ukazywać się codziennie o godz. 7:00 (my dostosujemy ich transmisję do naszego ramowego planu dnia) na FB oraz YouTube . Jednocześnie prosimy (za organizatorami), aby rozesłać tą wiadomość WSZĘDZIE – niech dotrze do rodziców, katechetów, kapłanów, sióstr zakonnych i wszystkich osób, które mają w rodzinie dzieci 🙂
  3. 30.11-24.12.2020r. Przedszkolne Spotkania Roratnie – codziennie rano spotykamy się na wspólnej modlitwie, wykonujemy zadania z Przedszkolnego Kalendarza Adwentowego. Dzieci codziennie przynoszą: serduszka z wypisanymi dobrymi uczynkami, lampiony (zasilane na baterie, bez świeczek, takie, by zmieściły się w szufladce dziecka). W sali dzieci przygotowują wyjątkowe miejsce do Maryi. W tym roku, w związku ze stanem epidemiologicznym, nie będziemy losować figurki Maryi, która przechodzi z domu do domu. W ciągu całego Adwentu losowane będą obrazki Maryi, które dzieci będą zabierały do domu na stałe. Na koniec spośród wszystkich dobrych uczynków rozlosujemy trzy figurki Maryi, które na stałe zagoszczą w wybranych domach – im więcej serduszek z dobrymi uczynkami w ciągu Adwentu wrzuci do koszyczka przedszkolak, tym większe szanse na wylosowanie figurki Maryi na koniec Adwentu.
  4. 04.12.2020r. Mikołaj – tym razem Mikołaj nie zaszczyci nas swoja obecnością, natomiast zostawi podarunki każdemu dziecku w jego szafce w szatni 🙂 (podarunki zostaną zakupione przez Radę Rodziców).
  5. 10.12.2020r. Sesja fotograficzna „Kalendarz” – propozycja kalendarzy przedszkolnych wyszła od Państwa. Informacje o sesji oraz wzór kalendarza znajdują się w przedsionku Przedszkola. Zapisy na sesję zdjęciową przyjmują wychowawczynie do 04.12.2020r. Koszt podany na osobnym plakacie.
  6. 17.12.2020r. Jasełka – w związku z obecną sytuacją Jasełka przygotowują wszystkie grupy. Każda z grup będzie nagrywana osobno, a następnie zostanie zmontowany film, który w całości ukaże opowieść Bożego Narodzenia. Nagranie przez fotografa zostanie wykonane, jeśli będą chętne osoby. Proszę o informację zwrotną do wychowawczyń, kto z Państwa jest zainteresowany w/w filmem do dnia 04.12.2020r. Cena 25 zł.
  7. 22.12.2020r. Uroczysta Wigilia Przedszkolna – w tym roku każda grupa będzie świętować na swojej sali. Prezenty Gwiazdor (jak co roku) pozostawi w szatni (indywidualne – zakupione przez Radę Rodziców oraz grupowe – zakupione przez Przedszkole). Prosimy w tym dniu o odświętny strój dla dzieci.
  8. 24.12.2020r. – 15.01.2020r. Dyżur Przedszkolny w okresie świąteczno-feryjnym. W związku z ciągle niepewnym terminem ferii (pomysł MEN połączenia ich z przerwą świąteczną) prosimy o zapisy dzieci na w/w dni. Jeśli proponowany termin zostanie utrzymany, mielibyśmy trudność w pozyskaniu od Państwa informacji na ten temat. Jeśli termin ferii zostanie przesunięty, wówczas zbierzemy informację na podany nowy termin ferii.